Wyposażenie gabinetu medycyny estetycznej

Wyposażenie gabinetu medycyny estetycznej. Wygląd jest ważnym czynnikiem, od którego w dużej mierze zależy nastrój i postrzeganie siebie, dlatego wiele osób korzysta z usług gabinetów medycyny estetycznej. Różne zabiegi służą do niwelowania zmian związanych z wiekiem i niedoskonałościami organizmu. Na wyposażenie gabinetu medycyny estetycznej składają się zarówno meble, sprzęt do wykonywania procedur medycznych oraz dodatkowe akcesoria. Urządzenia muszą być zgodne z koncepcją gabinetu, skutecznie rozwiązywać nie tylko problemy medyczne, ale także biznesowe, szybko osiągać rentowność i zapewniać zysk w przyszłości.

Wyposażenie gabinetu medycyny estetycznej

Można stworzyć projekt takiej przestrzeni używając błyszczących powierzchni w podłodze i suficie, a także dzięki śnieżnobiałej, niemal mieniącej się lady recepcyjnej. Jej front może być wykonany ze szkła, a geometryczny kształt podkreśli iluminacja cokołu. W projekcie ważną rolę odgrywa oświetlenie. Tworzy niepowtarzalny klimat w każdym pomieszczeniu przy odpowiednim doborze opraw. Obrazy i kwiaty ożywią zimne powierzchnie, a meble dla pacjentów muszą wytrzymać czyszczenie ich powierzchni, a jednocześnie nie stracić estetyki. Co powinno znaleźć się na wyposażeniu gabinetu medycyny estetycznej? Poza niżej wymienionymi to: wielofunkcyjne biurko, sofa dla pacjentów czekających na zabieg i stolik.

Fotele zabiegowe oraz inne elementu wyposażenia gabinetu medycyny estetycznej

Wyposażając gabinet medycyny estetycznej zgodnie ze standardami należy pamiętać o funkcjonalnych fotelach zabiegowych, w których można zmienić kąt nachylenia zagłówka i podnóżka. Fotel dla lekarza powinien być z oparciem, a siedzisko wygodne i szerokie, na pięciu ramionach z kółkami, aby można poruszać się nim po gabinecie. Przestrzeń za fotelem lub z boku stołu to najlepsze miejsce dla urządzeń i instalacji kosmetycznych, do których potrzebny będzie stolik na kółkach. Niezbędna w gabinecie jest także szafka na preparaty medyczne. Lampa to kolejny element wyposażenia niezbędny do podświetlenia obszaru działań specjalisty. To pozornie elementarne urządzenie, ale bez niej nie można przeprowadzać ani oczyszczania twarzy, ani zabiegów iniekcyjnych, właściwie żadne precyzyjne procedury nie mogą się odbyć. Niezbędne będą również dodatkowe materiały eksploatacyjne: jednorazowe prześcieradła, gąbki, chusty zabiegowe, pokrowce itd. Strzykawki, ampułki z koktajlami witaminowymi, kwasem hialuronowym, botoksem i innymi związkami. Środki antyseptyczne i dezynfekujące.

Leżanki na wyposażeniu gabinetu medycyny estetycznej

Leżanki to nowoczesne rozwiązania gwarantujące komfortowe warunki dla pacjentów oraz wygodne warunki pracy dla lekarzy. Są regulowane i sterowane elektrycznie, wykonane z dobrej jakości materiałów i wytrzymałe. W gabinetach medycyny estetycznej sprawdzają się leżanki z otworami na twarz, regulacją zapewniające pacjentom odprężenie. Do wykonywania masażu potrzebne są leżanki, na kółkach które swobodnie można przesuwać po gabinecie. Często można spotkać leżanki z automatyczną regulacją ustawień we wszystkich płaszczyznach, natomiast podgrzewany materac to komfort podczas zabiegu. Sprawdzają się także stoły do masażu z regulacją wysokości i szybkim składaniem.

Jaki sprzęt powinien znaleźć się na wyposażeniu gabinetu medycyny estetycznej?

W zależności od zadań, jakie stoją przed specjalistą i pacjentem, stosowane są różne urządzenia:

  • Platformy laserowe. Laser służy do zwalczania niechcianego owłosienia na skórze, do niwelowania blizn i ablacji. Mogą to być lasery – diodowe, erbowe, neodymowe itp.
  • Urządzenia do drenażu limfatycznego działają w połączeniu z innymi technologiami, pozwalając zlikwidować zbędne kilogramy, uelastycznić i ujędrnić skórę oraz zmniejszyć obrzęki.
  • Urządzenia do terapii falą uderzeniową pozwalają na redukcję cellulitu.
  • RF to urządzenie, za pomocą którego można oddziaływać na różne warstwy skóry. Przebieg zabiegów radioliftingu stymuluje procesy metaboliczne, wzmacnia wiązania międzykomórkowe i usuwa nadmiar płynu z tkanek.
  • Urządzenia do mikroiniekcji (mezoterapia). Pod skórę wstrzykiwane są preparaty biologicznie czynne, które wzmagają metabolizm komórkowy, przyspieszają syntezę i regenerację kolagenu oraz redukują stany zapalne.

Przedstawiony powyżej sprzęt medyczny może być wykorzystywany zarówno jako samodzielne narzędzie, jak i w połączeniu z innymi metodami medycyny estetycznej.

Możliwości medycyny estetycznej:

  • Lifting skóry twarzy i ciała.
  • Leczenie plam starczych.
  • Korekcja i eliminacja zmarszczek.
  • Laserowe usuwanie niechcianego owłosienia.
  • Odmładzanie frakcyjne.
  • Walka z nadwagą, cellulitem.
  • Modelowanie konturów ciała.
  • Odżywienie i nawilżenie skóry.

Na wyposażeniu każdego gabinetu medycyny estetycznej znajduje się urządzenie do ultradźwiękowego czyszczenia i dezynfekcji instrumentów i produktów. A także lodówka do przechowywania leków oraz dermatoskop. Dostępne są również niezbędne narzędzia i urządzenia do badania skóry, określania aktywności gruczołów łojowych, identyfikacji defektów powierzchniowych, które mogą stać się przeciwwskazaniem do wykonania konkretnego zabiegu kosmetycznego. Przy wyposażaniu znajdują się urządzenia do czyszczenie UV, peelingu. Wysokiej jakości nowoczesne wyposażenie gabinetów medycy estetycznej to najlepsze potwierdzenie kompetencji i dbałości o klienta. Udowodniono, że miejsca, w których jest ono na bieżąco aktualizowane, rozwijają się dynamicznie i pomyślnie.