Kącik czytelniczy

Książki rozwijają, uczą i bawią. Towarzyszą nam od najmłodszych lat, nieraz do późnej starości. Potrafią przenieść w inny wymiar, oraz rozbudzić fantazję. Przez lata w niejednym domu nazbierało się ich całe mnóstwo. Gdzie i jak je przechowywać?

Sięgnij po książkę

Pomysłów na przechowywanie książek może być wiele, najbardziej popularnym sposobem jest zwykły regał, na którym stoją książki w jednym szeregu. Jeśli jest ich bardzo dużo, regał może sięgać od sufitu do podłogi i zajmować nieraz całą ścianę. I takie rozwiązanie wcale nie przeszło do lamusa, wręcz odwrotnie, znów wraca jako modna stylizacja mieszkania. Dodatkowo umożliwia łatwy dostęp do książek.

Pomysłowe półki

Nie każdy jednak ma w domu tony książek. Gdzie je ulokować jeśli jest ich mniej? Można zaaranżować półki, które wpiszą się w klimat panujący w mieszkaniu. Bardzo pomysłowe mogą się okazać, stare szuflady powieszone na ścianie, idealnie posłużą, jako oryginalne półki. Książki wyeksponowane w ten sposób przyciągną niejeden wzrok, a wykonanie ich jest banalnie proste. Dzięki zawieszeniu kilku szuflad w jednym miejscu, z niewielkim asymetrycznym przesunięciem, można stworzyć przyjemny kącik czytelniczy.

Szklana witryna

Z książkami czasem jest jednak pewien problem. Jaki? Szybko zbierają kurz. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Oczywiście! Szklana witryna! Witryna nie musi być duża i bardzo wysoka, modne są niższe z kilkoma półkami. Ważne, żeby drzwi były szklane, aby książki nie były całkiem schowane. Pięknie się prezentują, a do tego oszczędzają czas na sprzątanie, który można wykorzystać na…. czytanie!