Garderoba w sypialni nie musi być nudna

Kiedyś można było je zobaczyć tylko w filmach. Dziś są już niemal normą i to w różnej postaci. Mowa o garderobach, które znajdują zastosowanie nie tylko w dużych wnętrzach, ale także w tych niewielkich. Można by pomyśleć, że to niemożliwe i że mając mały metraż, nie sposób wygospodarować dodatkowej przestrzeni, ale to nieprawda. To nie metraż jest ograniczeniem, lecz bywa nią cena. Warto poznać możliwości aranżacyjne w niewielkiej sypialni.

Funkcjonalny parawan, a może zasłona?

Są to dwa najprostsze rozwiązania, które można zastosować niemal w każdym wnętrzu. Oba stosunkowo tanie i dostępne praktycznie od ręki. Decydując się na parawan, można wybrać składany i w dowolnej chwili, jeśli zajdzie taka potrzeba, usunąć garderobę. Można go postawić w okolicach szafy. Z powodzeniem będzie służyć zarówno jako przebieralnia, jak i miejsce, za którym można schować buty lub ubrania. Zasłonka także jest praktycznym rozwiązaniem. Nie musi być nudna. Wręcz przeciwnie, może nadawać charakteru całemu wnętrzu, jeśli będzie wykonana z eleganckiego materiału. Można ją zawiesić na przezroczystej żyłce lub na drążku. To pierwsze rozwiązanie jest tańsze, ale mniej efektowne.

Ścianka działowa, a może szafa we wnęce?

Są to rozwiązania, które wymagają większego nakładu pracy i inwestycji większej ilości gotówki. Ścianka działowa dostępna jest w różnych wersjach, jako model półotwarty lub składany. Nikt nie powiedział, że garderoba w sypialni musi być oddzielnym pomieszczeniem, szafa we wnęce również spełni się w tej roli. Jest to najdroższa opcja, ale z racji tego, że skrzydła przesuwne mogą być lustrami, można uzyskać ciekawy efekt i przy okazji optycznie powiększyć sypialnię.